medycynarekrutacja@gmail.com  +48 791 633 672   Pon-Pt 09-18   Sob-Nd 10-14
Blog
 
Menu

Studia na Ukrainie Medycyna na Ukrainie Medycyna Ukraina Studia medyczne na Ukrainie Studia medyczne Ukraina Studia w tarnopolu Studiuj z nami Studia na Ukrainie Studia Ukraina Medycyna rekrutacja Medycyna w tarnopolu Oficjalny przedstawiciel tarnopolskiego uniwersytetu Rekrutacja na studia medyczne Rekrutacja na medycynę Medycyna Uniwersytet medyczny Stomatologia farmacja medycyna Progi punktowe na medycynę Medycyna na Słowacji Medycyna Bratysława Studia w Bratysławie Medycyna w Koszycach Studia medyczne w Koszycach Nostryfikacja dyplomu prywatna medycyna stomatologia farmacja

Dojazd

 1. Podróż samolotem: Istnieje wiele połączeń samolotowych z większości miast Polski do lotniska w Ivano-Frankivsku. Wiąże się to jednak z przesiadkami oraz dosyć drogimi biletami. Ukraina bowiem nie jest w Unii Europejskiej.
 2. Przyjazd własnym samochodem: Punkty, gdzie najlepiej przekroczyć granicę to:
  • Medyka
  • Korczowa
  • Budomierz
  • Hrebenne
  • Ivano-Frankivsk leży niedaleko granicy, zaledwie niecałe 200 km, zatem podróż nie zajmuje wiele czasu a drogi, którymi się poruszamy są wyremontowane.
 3. Przejście piesze: Dojazd do granicy, przejście piesze a następnie dojazd z granicy do Ivano-Frankivska. Dzięki licznym połączeniom autobusowym najwygodniej odbędzie się to na przejściu granicznym w MEDYCE.

W zakładce „Tarnopol” znajdą Państwo przekierowanie na podgląd po obu stronach granicy. Dzięki temu możemy sprawdzić jak duża jest kolejka do przejścia granicznego, oraz jaki jest przybliżony czas na przekroczenie granicy.

 1. Podróż samolotem: Istnieje wiele połączeń samolotowych z większości miast Polski. Wiąże się to jednak w większości z przesiadkami oraz dosyć drogimi biletami. Ukraina bowiem nie jest w Unii Europejskiej.
 2. Przyjazd własnym samochodem: Punkty, gdzie najlepiej przekroczyć granicę to:
  • Medyka
  • Korczowa
  • Budomierz
  • Hrebenne Lwów, tak jak pozostałe miasta, Tarnopol oraz Ivano-Frankivsk, leżą niedaleko granicy, zatem podróż nie zajmuje wiele czasu a drogi, którymi się poruszamy są wyremontowane.
 3. Przejście piesze: Dojazd do granicy, przejście piesze a następnie dojazd z granicy do Lwowa. Dzięki licznym połączeniom autobusowym najwygodniej odbędzie się to na przejściu granicznym w MEDYCE.

W zakładce „Tarnopol” znajdą Państwo przekierowanie na podgląd po obu stronach granicy. Dzięki temu możemy sprawdzić jak duża jest kolejka do przejścia granicznego, oraz jaki jest przybliżony czas na przekroczenie granicy.

Dojazd do Tarnopola nie powinien przysparzać jakichkolwiek problemów. Istnieje bowiem wiele alternatywnych połączeń autobusowych, pociągowych oraz samolotowych.  
 
 1. Podróż samolotem: W przypadku podróży drogą powietrzną, konieczna będzie przesiadka we Lwowie lub Ivano-Frankiwsku na autobus bądź pociąg bezpośrednio do Tarnopola.
 2. Przyjazd własnym samochodem: Jeżeli wybierzemy dojazd własnym samochodem, rekomendujemy, aby przekroczyć granicę w punktach:
  • Medyka
  • Korczowa
  • Budomierz
  • HrebenneJest to podyktowane bliską odległością od miasta Tarnopol, łatwością dojazdu, oraz występowaniem uproszczonej formy kontroli granicznej poprzez wjazd na „pas Europejski”.
 3. Przejście piesze: Dojazd do granicy, przejście piesze a następnie dojazd z granicy do Lwowa a dalej do Tarnopola. Dzięki licznym połączeniom autobusowym najwygodniej odbędzie się to na przejściu granicznym w MEDYCE.
 
Poniżej znajdą Państwo przekierowanie na podgląd po obu stronach granicy. Dzięki temu możemy sprawdzić jak duża jest kolejka do przejścia granicznego, oraz jaki jest przybliżony czas na przekroczenie granicy.

  Podgląd na polską stronę granicy Podgląd na ukraińską stronę granicy  

Granice

Medyka

Korczowa

Budomierz

Hrebenne

Uczelnie

Lwów

Tarnopol

Iwano-Frankiwsk

^