medycynarekrutacja@gmail.com  +48 791 633 672   Pon-Pt 08-20   Sob-Nd 10-16
 
Menu

Studia na Ukrainie Medycyna na Ukrainie Medycyna Ukraina Studia medyczne na Ukrainie Studia medyczne Ukraina Studia w tarnopolu Studiuj z nami Studia na Ukrainie Studia Ukraina Medycyna rekrutacja Medycyna w tarnopolu Oficjalny przedstawiciel tarnopolskiego uniwersytetu Rekrutacja na studia medyczne Rekrutacja na medycynę Medycyna Uniwersytet medyczny Stomatologia farmacja medycyna Progi punktowe na medycynę Medycyna na Słowacji Medycyna Bratysława Studia w Bratysławie Medycyna w Koszycach Studia medyczne w Koszycach Nostryfikacja dyplomu prywatna medycyna stomatologia farmacja

Dojazd

Dojazd do Tarnopola, Lwowa bądź Ivano-Frankivska nie powinien przysparzać jakichkolwiek problemów. Istnieje bowiem wiele alternatywnych połączeń autobusowych, pociągowych oraz samolotowych.  
 
 1. Podróż samolotem: Istnieje wiele połączeń samolotowych z większości Polskich miast do lotniska we Lwowie oraz w Ivano-Frankivsku. W przypadku podróży drogą powietrzną, konieczne będzie planowanie jej z dużym wyprzedzeniem. Ma to związek z ceną biletów, gdyż Ukraina nie jest w Unii Europejskiej.

 2. Przyjazd własnym samochodem: Jeżeli wybierzemy dojazd własnym samochodem, rekomendujemy, aby przekroczyć granicę w punktach:
  • Medyka
  • Korczowa
  • Budomierz
  • Hrebenne
   Jest to podyktowane bliską odległością od miast cieszących się największą popularnością wśród studentów, łatwością dojazdu, oraz występowaniem uproszczonej formy kontroli granicznej poprzez wjazd na „pas Europejski”.

 3. Przejście piesze: Dojazd do granicy, przejście piesze a następnie dojazd z granicy do Lwowa a dalej do Tarnopola lub Ivano-Frankivska. Dzięki licznym połączeniom autobusowym najwygodniej odbędzie się to na przejściu granicznym w MEDYCE.

 4. Podróż pociągiem: Granicę można również pokonać pociągiem. Dziennie można znaleźć co najmniej 2 komfortowe połączenia. Pociągi ruszają ze stacji Przemyśl Główny. Podróż z Przemyśla do Lwowa wraz z odprawą graniczną trwa około 2 godzin. 
 
Poniżej znajdą Państwo przekierowanie na podgląd po obu stronach granicy. Dzięki temu możemy sprawdzić jak duża jest kolejka do przejścia granicznego, oraz jaki jest przybliżony czas na przekroczenie granicy.
 

Granice

Medyka

Korczowa

Budomierz

Hrebenne

Uczelnie

Lwów

Tarnopol

Iwano-Frankiwsk

^