medycynarekrutacja@gmail.com  +48 791 633 672   Pon-Pt 08-21   Sob-Nd 10-18
 
Menu

Studia na Ukrainie Medycyna na Ukrainie Medycyna Ukraina Studia medyczne na Ukrainie Studia medyczne Ukraina Studia w tarnopolu Studiuj z nami Studia na Ukrainie Studia Ukraina Medycyna rekrutacja Medycyna w tarnopolu Oficjalny przedstawiciel tarnopolskiego uniwersytetu Rekrutacja na studia medyczne Rekrutacja na medycynę Medycyna Uniwersytet medyczny Stomatologia farmacja medycyna Progi punktowe na medycynę Medycyna na Słowacji Medycyna Bratysława Studia w Bratysławie Medycyna w Koszycach Studia medyczne w Koszycach Nostryfikacja dyplomu prywatna medycyna stomatologia farmacja

Dokumenty niezbędne do przekroczenia granicy

Powrót do listy artykułów

Aby przekroczyć granicę po raz pierwszy, jadąc na rozmowę kwalifikacyjną, należy mieć ze sobą tylko paszport (ważny paszport!). Każdy z osób przekraczających granicę może wjechać na teren Ukrainy na podstawie wjazdu turystycznego na okres 90 dni na każde pół roku.

Procedury wyrabiania dokumentów dla studentów są bardzo skomplikowane i czasochłonne dlatego wszystkie elementy procesu rekrutacji oraz przygotowywanie dokumentów zostawcie Państwo nam – mamy kilkuletnie doświadczenie i wiemy w jaki sposób dokonać wszelkich formalności. Każdy ze studentów otrzymuje od nas zaproszenie wizowe, ubezpieczenie medyczne oraz pozostałe dokumenty, dzięki którym będzie mógł otworzyć wizę studencką w Polsce (odpowiedź na pytanie jak otworzyć wizę znajdziecie Państwo
w osobnym artykule, zapraszamy do lektury).

Po otwarciu wizy student wyjeżdża na rozpoczęcie nauki i wtedy przekraczając granicę musi mieć ze sobą paszport oraz zaproszenie wizowe.

Po pojawieniu się w Dziekanacie na rozpoczęciu nauki należy zwrócić się do nas, a my powiemy w jaki sposób przedłużyć wizę tak, aby była ważna przez cały okres nauki.

W momencie, kiedy przekraczamy granicę własnym samochodem, należy mieć ze sobą także niżej wymienione dokumenty:

-dowód rejestracyjny pojazdu

-ubezpieczenie OC

-zielona karta

Osoba, która porusza się autem jako kierowca musi być jednocześnie właścicielem pojazdu, w momencie kiedy właścicielem pojazdu jest ktoś inny – należy mieć ze sobą notarialną zgodę od właściciela pojazdu na poruszanie się nim.

Dodatkowo, ta sama osoba, która wjechała autem na Ukrainę musi nim wrócić do Polski.

^
Secured By miniOrange