medycynarekrutacja@gmail.com  +48 791 633 672   Pon-Pt 08-21   Sob-Nd 10-18
 
Menu

Studia na Ukrainie Medycyna na Ukrainie Medycyna Ukraina Studia medyczne na Ukrainie Studia medyczne Ukraina Studia w tarnopolu Studiuj z nami Studia na Ukrainie Studia Ukraina Medycyna rekrutacja Medycyna w tarnopolu Oficjalny przedstawiciel tarnopolskiego uniwersytetu Rekrutacja na studia medyczne Rekrutacja na medycynę Medycyna Uniwersytet medyczny Stomatologia farmacja medycyna Progi punktowe na medycynę Medycyna na Słowacji Medycyna Bratysława Studia w Bratysławie Medycyna w Koszycach Studia medyczne w Koszycach Nostryfikacja dyplomu prywatna medycyna stomatologia farmacja

Przenosiny do Polski

Powrót do listy artykułów

Przenosiny do Polski są jak najbardziej możliwe i bardzo popularne wśród studentów. Jest to możliwe w każdym momencie studiów na Ukrainie, najlepiej jednak naszym zdaniem przenosić się po drugim bądź trzecim roku ze względu na małe różnice programowe oraz zaliczenie większości przedmiotów.
Przenosimy się na dowolny wybrany przez siebie Uniwersytet Medyczny w Polsce i tam składamy dokumenty przebiegu studiów na Ukrainie wybrane z Dziekanatu Uczelni Ukraińskiej. Decyzja o przenosinach podejmowana jest na podstawie ilości wolnych miejsc na danym Uniwersytecie w Polsce oraz liczbie różnic programowych.
Należy jednak wziąć pod uwagę, że przenieść się można tylko na studia niestacjonarne (płatne) oraz to, że będziemy cofnięci o rok aby odrobić różnice programowe.
W przypadku, kiedy wybraliśmy swoje dokumenty z Dziekanatu, jednak nie udało nam się przenieść do Polski możemy bez problemu powrócić do Tarnopola na dalszą naukę
i kontynuację studiów. Nie dotyczy to jednak Uczelni we Lwowie – tam po wybraniu dokumentów nie mamy powrotu na dalszą kontynuację i rozpoczynamy naukę od pierwszego roku.

Dla kandydatów biorących pod uwagę przenosiny do Polski najbardziej polecamy składanie dokumentów i rozpoczęcie nauki na Uniwersytecie Medycznym w Tarnopolu ze względu na możliwość powrotu i kontynuacji studiów oraz małe różnice programowe w porównaniu z Polskim systemem nauki.

^
Secured By miniOrange