medycynarekrutacja@gmail.com  +48 791 633 672   Pon-Pt 08-21   Sob-Nd 10-18
 
Menu

Studia na Ukrainie Medycyna na Ukrainie Medycyna Ukraina Studia medyczne na Ukrainie Studia medyczne Ukraina Studia w tarnopolu Studiuj z nami Studia na Ukrainie Studia Ukraina Medycyna rekrutacja Medycyna w tarnopolu Oficjalny przedstawiciel tarnopolskiego uniwersytetu Rekrutacja na studia medyczne Rekrutacja na medycynę Medycyna Uniwersytet medyczny Stomatologia farmacja medycyna Progi punktowe na medycynę Medycyna na Słowacji Medycyna Bratysława Studia w Bratysławie Medycyna w Koszycach Studia medyczne w Koszycach Nostryfikacja dyplomu prywatna medycyna stomatologia farmacja

Studia na Ukrainie

Jak wyglądają zajęcia?

Zajęcia praktyczne są prowadzone w małych, 10-12 osobowych grupach, przez co nauka jest komfortowa, wykładowca ma czas dokładnie wytłumaczyć dane zagadnienie a studenci na zadawanie pytań. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo przyswajamy wiedzę a zdobyte informacje dłużej pozostają w naszej pamięci.

Nauczanie odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00. Codziennie mamy dwa zajęcia praktyczne oraz jeden wykład, które trwają po półtorej godziny, między nimi odbywają się dwie przerwy – śniadaniowa i obiadowa.

W czasie wykładu, prowadzonego dla całego roku, sprawdzana jest obecność a każda nieobecność wiąże się z odrobieniem jej w formie złożenia pisemnego referatu.

Laboratoria (inaczej zajęcia praktyczne) mają na celu nie tylko naukę, ale także sprawdzenie zdobytej wiedzy. Na początku zajęć wykładowca omawia temat a następnie odbywa się sprawdzenie wiedzy poprzez odpowiedź ustną oraz pisemną – test składający się z 12 pytań. Gdy zdarzy się, że jakiś zajęć nie zaliczymy poprzez dostanie negatywnej oceny, mamy szansę na odrobienie ich popołudniami w trakcie trwania dyżurów nauczycieli.

W jakich językach odbywają się zajęcia na Ukrainie?

Uczelnia prowadzi nauczanie w trzech językach do wyboru:
-język angielski
-język rosyjski
-język ukraiński
Z racji tego, iż język angielski jest językiem międzynarodowym i językiem przyszłości jest on wybierany praktycznie przez wszystkich naszych kandydatów jako język wykładowy.
Nauka w języku angielskim daje wiele możliwości pracy za granicą, nie tylko w Polsce. Staż bądź specjalizacja ukończona za granicą to bogate w doświadczenie CV, które gwarantuje możliwość zatrudnienia i na pewno zostanie docenione przez przyszłego pracodawcę.

Koszty życia na Ukrainie

Wiadomo, większość z nas wybierając docelowy kraj studiów bierze pod uwagę koszt nie tylko samego czesnego, ale także wydatki związane z utrzymaniem i wynajmem mieszkania. Koszty życia i studiów na Ukrainie są dużo niższe niż w Polsce, co jest dodatkowym plusem. Dzięki temu nie nadwyrężamy budżetu domowego i możemy sobie pozwolić na swobodne zakupy, bieżące wydatki. Dzięki niskim kosztom Ukraina staje się atrakcyjna nie tylko dla Polaków, ale także dla chętnych z całego świata.

Skąd wziąć książki oraz materiały do nauki?

Wszystkie książki oraz materiały do nauki Uczelnia zapewnia każdemu za studentów ZA DARMO w ramach opłaty czesnego. Jest to ogromny plus studiów na Ukrainie, gdyż książki i atlasy medyczne są bardzo drogie. Uczelnia wychodzi zatem z pomocą w nauce i chęcią doskonalenia umiejętności każdego ze swoich studentów.

Do dyspozycji mamy:

  1. Bibliotekę studencką, która to wypożycza wszystkie niezbędne książki na dany rok nauki. Mamy możliwość zabrania książek do domu na cały rok do spokojnej nauki.
  2. Indywidualne konto internetowe, gdzie wszystkie materiały do nauki na każde z zajęć są dostępne po zalogowaniu. Nie trzeba wtedy się stresować i obawiać że coś niespodziewanego pojawi się na zajęciach, coś czego nie zrozumiem. Wystarczy zalogować się na konto i odszukać przedmiot, który nas interesuje, następnie kliknąć w numer lekcji którą będziemy mieli. Pojawią się nam prezentacje z wykładów oraz materiały z zajęć praktycznych.

Jak Państwo widzicie, Uczelnia zbliża się z pomocą do studenta jak najbardziej może. Tylko od naszych chęci zależy w jakim stopniu tą wiedzą przyswoimy.

^